הציירת

אורה עוזיאל

ציירת, מלמדת ציור ומעבירה קורסים וסדנאות בציור

תערוכות

פריז פברואר 2016

אולם דרואו (אולם מכירות פומביות).

פריז 2013

גלריה 4, רובע 15.

פריז  2010

מרכז רשי, תערוכה קבוצתית.

ברקן 2005

בבית המועצה האזורית.

2003

עופרה גלרי.

זיכרון יעקב 2005

תערוכת מדרחוב ב- Cafe Galerie

תל אביב 2000

תערוכת יחיד בדיזנגוף סנטר.

ירושלים 1999

תערוכת יחיד בבית ורשבסקי,  עמק רפאים.

חיפה 1999

תערוכה קבוצתית בבית האומנים.

ביוגרפיה

אורה עוזיאל, ציירת ומורה לציור. בתו של רולנד בלום, צייר ונשיא אגודת האמנים היהודים בצרפת. סגנונה מושפע מהאווירה האמנותית בבית אביה, מחייה כאמנית וכאישה מאמינה, וממורתה פרנסין לסרי מעין-הוד, שבהדרכתה החלה לצייר. אורה חותמת על ציוריה בשם "אורה עוז". הציגה מספר תערוכות, בעיקר בצרפת.

אורה מציירת מנקודת מבט לפיה בד ציור משקף את החיים. לגישתה, כפי שאמן מצייר על קנבס צבעים המרכיבים תמונה, כך עלינו ליצור את השלמות בחיינו. בציוריה היא מתארת יהדות ואמונה, נופים ודמויות, בסגנון המדגיש את זרימת הצבעים בתמונה. האופן בו משתלבים הצבעים בציורים נותן לצופה פרספקטיבה חדשה ואפשרות להתבוננות אחרת על העולם ועל הרמוניות האור שבו.

אורה עוזיאל מלמדת ציור בגישה ייחודית. תלמידי הקורסים לומדים מושגים מעולם האמנות, עבודה עם פלטת צבעים, וטכניקות ליצירת הרמוניה של צבעים על בד הציור. מהתלמידים לא נדרש רקע אמנותי, אך בהדרכתה של אורה, הם מתחילים לצייר באופן מעשי כבר בשיעורם הראשון. הטכניקה הייחודית שלה מאפשרת לתלמידים להתחבר להרמוניה הפנימית שלהם במהלך היצירה, ואף ליישם את טכניקת הציור שלמדו, בחיים האמתיים.

יצירת קשר

אודותיי

שמי אורה עוזיאל (אורה עוז), ציירת. יצירותיי הוצגו במספר תערוכות אמנות בארץ ובצרפת.

היכרותי עם עולם הציור מלווה אותי משחר ילדותי. נולדתי בצרפת, בשנת 1960. אותן שנים עדיין נשאו את זיכרונות המלחמה, אך אני גדלתי בסביבה הרמונית ועשירה באמנות. בית הוריי בצרפת הוא מקור השראה ליצירותיי. אבי, רולנד בלום, היה צייר ונשיא אגודת הציירים היהודים בצרפת. אמי הייתה אישה אופטימית, חזקה ומלאת חיים, שאהבתה שוכנת בציוריי.

אמנותי מושפעת מילדותי ומאורח החיים שלי כיהודייה מאמינה ואישה עצמאית – בת תשע עשרה עליתי לישראל ונישאתי לבעלי, ראובן עוזיאל, מורה הדרך שלי לחיפוש האור השלם באמנות ובחיים.

 

בשנת 1990, נרשמתי לקורס ציור בו לימדה מורתי מאז ועד היום,  פרנסין לסרי מעין-הוד, שבהדרכתה רכשתי ידע רב בטקסטורות ובצבע. בעבודתי כציירת חיפשתי וחקרתי אחר גישה חדשה לתהליך הציור. נושא שהעסיק אותי מאוד היה מקומה של ההרמוניה, בציור ובחיים. את הגישה שפיתחתי למציאת תובנה פנימית דרך ציור אני מלמדת בקורסים ובסדנאות.

אני מזמינה אתכם להצטרף ללימודי קורס ציור, המיועדים לציירים ולמי שאינם ציירים אך רוצים ללמוד להתבטא באמצעות הרמוניות וצבע. בקורס תלמדו גישת ציור ייחודית הפותחת לנו ולעולם דלת חדשה של שלמות ויופי.